Klimatyzacja kojarzona jest przede wszystkim, jako urządzenie chłodzące-ale to nie jedyna funkcja urządzenia. W chwili obecnej zdecydowana większość klimatyzatorów może pracować jako źródło ciepła (pompa ciepła). W takiej sytuacji obieg gazu i cieczy zostaje odwrócony, a klimatyzator zaczyna funkcjonować jak pompa cieplna.

Dzięki właściwościom termodynamicznym klimatyzator dostarcza więcej energii cieplej niż wynikałoby to ze zużycia prądu. Stosunek pomiędzy uzyskaną energią a włożoną energią, jest różny w zależności od klimatyzatora i waha się pomiędzy 3 a 5. Wskaźnik ten oznaczany jest przez COP. Oznacza to, że klimatyzator zużywając 1 kW, dostarcza od 3 do 5 kW energii cieplnej. Zwykły grzejnik elektryczny dostarcza prawie dokładnie tyle energii ile pobiera prądu.

 

Dzięki pracy w charakterze pomp ciepła klimatyzator jest idealnym rozwiązaniem do wszystkich pomieszczeń i budynków, w których potrzebne jest ogrzewanie, a nie ma możliwości zamontowania żadnego systemu nisko-kosztowego (np. ogrzewanie gazowe), lub jego zamontowanie wiąże się z ze zbyt wysokimi kosztami.

Chcąc zapewnić naszym klientom bezawaryjną pracę urządzeń klimatyzacyjnych w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym stale się szkolimy. Posiadane przez nas certyfikaty, gwarantują wykonanie montażu oraz serwisu klimatyzacji zgodnie z normami technicznymi producentów.

 

 

Zadzwoń

+48 77 707 07 14

Odwiedź nas

ul. Strzelecka 60, Gogolin